Serwis używa ciasteczek (ang. cookies) zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Korzystając z niego wyrażasz na to zgodę i akceptujesz obowiązującą politykę prywatności.
x

Kim jestem?

Piotr Kuliberda
Nazywam się Piotr Kuliberda. Urodziłem się 1984 roku w Blachowni, ale wychowałem i mieszkam w Częstochowie. Z wykształcenia, jak i zamiłowania, jestem programistą, grafikiem i freelancerem. Od najmłodszych lat interesuję się komputerami i środowiskiem internetowym oraz bezmiarem możliwości jaki oferują, szybkością przekazu informacji i siłą reklamy. Moim podstawowym hobby jest fantastyka, a w szczególności filmy, komiksy, grafiki, książki, gry komputerowe jak i karciane oraz fabularne. Ponadto zawsze pasjonował mnie Kraj Kwitnącej Wiśni - Japonia i wszystko to, co z nim związane. Uwielbiam także wycieczki rowerowe i piesze.

Ile osiągnąłem?

Studiowałem na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej - kierunek Informatyka. W 2008 roku obroniłem się uzyskując tytuł zawodowy inżyniera w zakresie Inżynierii Oprogramowania i Systemów Informatycznych. Następnie w 2010 roku podniosłem swój stopień naukowy do magistra inżyniera, kończąc specjalność Sieci Komputerowe. Podczas nauki, w okresie 02 czerwca - 31 października 2008 roku, odbyłem staż w firmie Internet Plus s.c. Wykonałem tam wiele realizacji, zdobywając spore umiejętności i doświadczenie w tworzeniu stron internetowych. 05 maja 2009 roku zdecydowałem się spróbować swoich sił i korzystając z projektu AIP (Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości), razem z przyjacielem, założyłem agencję interaktywną Mindhelix. Potem od 01 września 2010 roku do 31 stycznia 2014 roku pracowałem w firmie Hectronic Polska sp. z o.o. na stanowisku informatyk programista. Jej międzynarodowy charakter i odbyte delegacje umożliwiły mi zdobycie ogromnego doświadczenia, rozszerzenie swoich horyzontów i pozyskanie zagranicznych kontaktów w Niemczech jak i Szwajcarii. Wykorzystując technologie ASP.NET i C#, zajmowałem się tam rozwijaniem przeglądarkowej wersji oprogramowania do zarządzania stacjami paliw. Obecnie prowadzę własną agencję interaktywną – Gambit Media Piotr Kuliberda, którą otworzyłem 11 czerwca 2014 roku.

Co robię?

Zajmuję się przede wszystkim projektowaniem i implementacją różnego typu stron i aplikacji internetowych. Swoje realizacje opieram o najnowsze trendy i technologie, zgodne ze standardami W3C (World Wide Web Consortium). Ogromną uwagę zwracam na to, aby wyświetlały się i działały one poprawnie niezależnie od używanej przeglądarki internetowej (ang. browser independent). Tworzę, wykorzystując przy tym m. in. PHP, (X)HTML, CSS, JavaScript, jQuery, AJAX, MySQL, Macromedia Flash, czy XML, a nieraz i inne technologie. Wszystkie rozwiązania, które buduję od podstaw, bazują na autorskim mini-frameworku. Charakteryzuje je brak ograniczeń, większa elastyczność i podatność na zmiany, a także efektywność w szybkości działania oraz mniejszym zapotrzebowaniu na zasoby serwera. Ponadto są one przyjazne dla wyszukiwarek internetowych. Moim innym, bardziej dodatkowym, zajęciem jest grafika komputerowa i wykonywanie najróżniejszych projektów z nią związanych.

Dlaczego ja?

Posiadam odpowiednią wiedzę i umiejętności zdobyte podczas wieloletniej nauki oraz pracy. Nieustannie sprawdzam pojawiające się nowości technologiczne, doskonalę swój warsztat i oferuję klientom optymalne rozwiązania, oraz najwyższą jakość usług. Współpracuję na zasadach outsourcingu z zaprzyjaźnionymi freelancerami, programistami, grafikami i firmami, wymieniając się też przy okazji doświadczeniem i uwagami. Każde zlecenie traktuję jako wyzwanie i możliwość rozwoju. Zawsze dokładam wszelkich starań, aby oczekiwania i wymagania odbiorcy, zostały spełnione z nawiązką. Tworzona przeze mnie realizacja musi być unikalna i niepowtarzalna, oprogramowanie innowacyjne, przejrzyste i intuicyjne, a indywidualny projekt graficzny trafiony w gust klienta. Ponadto doradzam i służę pomocą na każdym etapie współpracy.